comment 0

“Farklı” Deneyim Arayanlara: The Idea Baker

 

Yazın gelmesi artık sadece deniz, kum ve güneş üçlüsünü anımsatmıyor. Facebook’ta gezinirken yanınızdaki arkadaşınıza dönüp “Herkes evleniyor ya”, “Yaz geldi düğün sezonu açıldı!” cümlelerini en az bir kere kurmuş ya da işitmişsinizdir diye tahmin ediyorum. İşte bu yüzden artık yaz demek düğün demek, davet demek.

Yazın gelmesiyle birlikte kına, bekarlığa veda, nişan ya da düğün davetlerine ya bizzat katılıyor ya da Facebook’tan tanıdıklarımızın en mutlu anlarına şahit oluyoruz. Öte yandan organizasyon şirketlerinin de bir hayli popüler günler yaşadığını söylemeliyiz. Baby Shower’dan, bekarlığa veda partilerine kadar çeşitli konseptlerle bir çok farklı seçenek sunuyorlar. Bir çok farklı seçenek var olmasına var da genel resme baktığınızda hepsi aynı aslında; konsept kurabiyeler, cupcake’ler, büyük çerçeveler, ellerde tutmalık mini pankartlar gibi…

Eğer kendi organizasyonunuz için “gerçekten”  farklı bir şeyler arayışındaysanız size eşine az rastlanır bir organizasyondan bahsedeceğim: The Idea Baker

IMG_6933-1

The Idea Baker

Size hem görsel olarak eşsiz bir sunum yaşatırken hem de yaşadığınız o özel anı farklı bir şekilde deneyimlemenizi sağlıyor.

Yani aslında işin görsel kısmını değil önce yaşamak istediğiniz anın konseptini belirliyorsunuz ona göre de sunum şekillendiriliyor.

Bunu biraz açmakta fayda var. Örneğin doktor olan bir arkadaşın bekarlığa veda partisinde sadece organizasyonun yerini ve yemeklerini seçmenin, kızlar gelecek, dans edeceğiz ve eğleneceğizin ötesinde bir konsepte bağlayabiliyor.

Mesleği olduğu kadar bekarlığa vedası da bir o kadar havalı olan bir doktorun o özel anını The Idea Baker bu konseptle kutlamış;

Her davetlinin yani bu konseptte her bir “hemşirenin” özel kiti:

basak_kullanim-klavuzu

 

IMG_0801

 

IMG_0728

 

İşte bir diğer yaratıcı bekarlığa veda partisi konsepti; Amsterdam Projesi

dilahan_bw

Davetlilerin kartları…

dilos1

 

Herkes için özel bir kit…

dilos4

dilos5

 

IMG_8714

 

 

Elektrik Kızlar projesiyse tek kelimeyle harika;

box_2

 

BLZ_3800

BLZ_3875-copy

hair_01

IMG_1124

Özel anlarınızı eşsiz kılmak sizin elinizde. The Idea Baker sizin için fikir üretiyor daha sonra bunu hayata geçiriyor. Görsel ziyafetten de öte farklı konseptler o anları daha farklı yaşamanızı sağlıyor.

Çemberin oldukça dışında, tamamen size özel bir davet için bence son dönemlerin en başarılı organizasyonlarından biri. Düğün ve davet sezonu açılmışken, arkadaşlarınızla harika vakit geçirmek ve bu anları ölümsüzleştirmek istiyorsanız The Idea Baker ile çalışmak bence en güzel fikir.

Daha fazla proje kendi sayfalarında. Resimlere bakabilir, organizasyonun yaratıcısı Beliz Görgül ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca en son projelerden haberdar olmak için Facebook ve Instagram sayfasını da takip etmeyi unutmayın.

Beliz Görgül

theideabaker@gmail.com

http://www.theideabaker.com

http://www.facebook.com/theideabaker
http://www.instagram.com/theideabaker

 

Ceyda Sinağ

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s