comment 0

Az ama öz

www.beautyatthetowers.com.au

Genelde kadınlar evden çıkmadan önce fondöten, allık sürerler ve göz makyajı yaparlar. Böylece kendilerini daha iyi ve çekici bulurlar.
Ouarterly Journal Experimental’da yayınlanan bir araştırmada; kadınların genellikle giyimlerinde %30-40 daha az makyaj yaptıkları takdirde daha çekici olduklarını söylüyor.

Birçok kadın makyaj yapmaya çok fazla zaman harcadığı gibi kozmetik ürünlerine de örneğin; allık, fondöten, göz farı, bakım kremlerine çok para harcıyorlar. TIME’da yeni yayınlanan araştırma sonuçlarına kadınların esas amaçlarının erkeklere çekici görünmek olduğunu bunun da boş ve anlamsız olduğunu yazıyor.

Banggor ve Aberdeen Universtelerinin 44 kadına eğer akşam dışarı çıkmanız gerektiğinde makyaj yapar mısınız diye sorulmuş. Her kadının makyajlı ve makyajsız 21 adet fotoğrafları çekilmiş. Her kadın değişik oranda makyaj yapmış. Çekilen fotoğraflar seçilen kadın ve erkek üniversite öğrencilerine gösterilmiş ve kimlerin daha çekici olduğu sorulmuş. Hepsi %40 az makyaj yapanları tercih etmişler.

Bu araştırmalar kadınların başkalarına daha güzel görünmek için yaptıkları fazla makyajla hata yaptıklarını göstermiş. Bu makyaj tercihleri erkeklerin beklentilerine uymadığı ve kadınlarda daha az makyajı sevdikleri ortaya çıkıyor.

Resim Kaynağı: http://www.beautyatthetowers.com.au

Bilgi Kaynağı: Relaxnews. theSun On FRIDAY, May 9, 2014

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s