comment 0

Yeni makyaj stiller

Dolce-e-Gabb-bks-A-RS15-329

2015 yılına girmeden yeni makyaj trendleri ile sizleri tanıştırmak istedim. Moda haftaları New York, Londra, Milan’a geldi, gitti ve şimdi Paris’te. Gelecek yılın makyaj trendleri arasında pastel ve dumanlı bakan gözler, yalın yüzlerle kırmızı dudakları görmem mümkün olacak.

Etro-bks-A-RS15-8768

Derek Lam, Matthew Williamson ve Sally Lapointe ve Dior yaptığı gibi baharda makyaj paletiniz pembe, leylek gibi yumuşak renkler ve gölgele oyunlarını göreceğiz

Diğer bir makyaj trendi ise mavi göz farının geri dönmesi. Gölgeler ise turkuaz ailesinden. Bu trendi benimseyen ise Elie Saab, Ungaro ve Holy Fulton. Göz etrafına yapılan camgöbeği haleler çok güzel.

Fendi-bks-A-RS15-6352

Birkaç sezondur podyumlarda makyajsız yalın yüzlere sıkça rastlıyoruz. Gelecek sezonda da Marc Jacobs, Pradal, Gurung, Thakoon, Rag&Bone, Balenciaga, Dries van Noten, Versace ve Victoria Becham yüzleri yalın ve çok az makyajlı yaptılar. Ten rengi hâkimiyetinde pürüzsüz görünümler. Bunu yapmadan yüze nemlendirici ile bir iki dakika masaj yaparak kapatıcı ve sıvı fondöten uygulamışlar benden söylemesi.

marc-jacobs

Rock star stili siyah eyeliner’lar siyah farlı gözkapakları ve dağıtarak buğulu ve dumanlı bakışlar verilmiş. Buğulu bakışlar zaten birkaç sezondur favori bakışlar. Tom Ford, Diane von Furstenberg, Narciso Rodriguez ve Tommy Hilfiger öncülerinden. Dumanlı bakışlar denildiğinde yalnızca aklınıza siyah ve gri gelmesin. Koyu mor ile yapılan dumanlı bakışları Vera Wang’de görmek mümkün.

100214-tom-ford-594

 

Resim Kaynağı: http://www.news.instyle.com
Bilgi Kaynağı: Thesun OCTOBER 13, 2014-10-17 Resim Kaynağı:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s