comment 0

Miranda Kerr hakkında bilmediklerimiz!

miranda-kerr-18

Süper doğal olan ünlü model Miranda Kerr‘in yoğun yaşam temposuna karşın cildinin bu kadar parlak ve canlı olmasının nedenini biliyor musunuz?

Miranda 14 yaşından beri yeşil çayına Hindistan cevizi yağı koyup içiyormuş ve bu alışkanlığını hiç bırakmamış. Miranda güne Hindistan cevizi yağı olmadan başlamıyormuş. Günde 4 çorba kaşığı yağı yemeklerinde, salatasında, yeşil çayında ve cildinde kullanıyormuş. Böylece güne önce içten beşlenerek başlıyormuş.

Miranda’dan diğer bir ipucu; Hindistan yağı içeren vücut yağları da kullanarak cildinin nemlenmesini, canlanmasını sağlıyormuş. Hindistan cevizi yağı içeren nemlendirici, serum ve vücut losyonlarının metabolizmaya faydaları ve cilt tarafından çabucak emilme ve derinlemesine nemlendirme özelliği varmış. Ticari olarak yapılan güzellik ürünlerinde nemlendirme adı altında su içerdiği söylenmesi, ilk kullanımda cildinizin nemlendiğini sanıp biraz sonra suyun uçmasıyla cildiniz yeniden kuruyacak.

Kendisi L’Occitane’in shea butter ve nemlendirme özelliği olan Hindistan cevizi yağını (coconut oil) el kremini kullanıyormuş.

Yüzüne, saçlarına ve vücuduna da Body shop’ın Shea Beautifying Oil’ini kullanıyormuş.

İçten ve dıştan beslenmenin birbiri ile çok ilintili olduğunu unutmamak gerekir. Öncelikle güne pozitif düşünerek başlamak, cildimizi daima temiz tutup, doğal içerikli hindistancevizi, shea butter gibi organik içerikli ürünler kullanmak insanı mutlu ettiği gibi cildin tazeliğini kazanmasına ve rahatlanıp nemlenmesine yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağının en iyi makyaj temizleyici olduğunu biliyor muydunuz?

Bir de hindistancevizi yağını hazırladığımız günlük öğünlerimize de koyarsak ve öyle tüketirsek Hindistan cevizinin faydalarını ikiye katlamış oluruz. Tabii ki aşırıya kaçmadan ve günde bir çorba kaşığı ile başlamak en doğrusu.

Mucizevî özelliği olan Hindistan cevizi yağının faydaları o kadar çok ki; insanın bağışıklık sistemini koruyor, metabolizmayı çalıştırıyor ve güçlendiriyor. Ayrıca, antioksidan özelliğinin olması ve serbest radilaklerle savaşıp cildin esnekliğini kaybetmemesini sağlıyor.

Cilt için kullanacağınız Hindistan cevizi yağının, santrifüj edilmiş ekstra virgin olması antioksidan özelliğine sahiptir ve soğuk sıkma olmasına dikkat edin. Çünkü antioksidan özelliğine sahip olacak ve cildinizde yararlarını göreceksiniz.

3c525_MirandaKerrKoraOrganicBreakfast

Coconut-Oil

coconut-oil-uses-and-benefits-from-hair-to-skin-oil

 

Resim Kaynağı: http://www.lipstiq.com

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s