comment 0

Orta yaş kilo krizi

aerobic exercise

İnsanlar yaş aldıkça metabolizmanın yavaş çalışmasından ve az yapılan egzersizden dolayı kilo alır. Yakın çevremizden birçok öneriler ve diyet programları verilir. Aslında,  40 yaşından sonra kilo vermek için değişik yöntemler gerekir.
-Tek başına egzersiz yeterli değildir. İki şeye dikkatinizi çekmek istiyorum;

1- Ne yiyorsunuz?
2- Sizin egzersiz programınız ne?

Problem 40 yaşından sonra diyet programını kontrol altına almaktır. Metabolizmanız yavaşlamaya başladığında daha iyi ve daha sık beslenmeye özen gösterilmelidir. 40 yaşındaki insanlar daha çok masa başında zaman geçirirler. Ve 25 yaşındaki bir insan gibi çabuk kilo veremezler. Böylece çabucak hayal kırıklığına uğrarlar. Bu süreç sabır ister ve zordur. 20 yaşından sonra doğal olarak RMR yani Metabolizma Hızının Düşmesi başlar ve 10 yılda% 1-2 düşer. Kilolar eklenmeye başlayınca hareket kabiliyeti düşer. Onun için iyi bir eğzersiz programı yapmalıdır.
25 yaşında haftada beş gün 5 km. koşu-yürüyüş yapılırken, 40 yaşında haftada beş gün diyet yapmadan 7km. veya üzerine çıkmalıdır. Özellikle kadınlar bu yaşlarda az aktif olurlar.

-Egzersiz yapmadan hızlı forma girmek;

Egzersiz yapmadan hızlı kilo verdiren ilaçlar, ürünler bu endüstride milyarlar dolarlar harcatıyor. Herkes çabuk ve hızlı kilo vermek istiyor. Bu gibi şeylerin insanı kandırmaktan ileriye gitmediğini biliyoruz. Bunun yerine, sağlıklı ve güçlü küçük öğünlerle günde 5 defa yenildiğinde inanın bir haftada farkı kesin göreceksiniz. Her şeyden önce kilo vermek için sabırlı olmak ve en az bir ay dayanmak gerekir. Haftada 2 kg. verdiğinizde bunun çok iyi olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat uzun süreli değişime odaklanın ve koyduğunuz hedefteki kiloya ulaşmaya çalışın.

-Hataları yeniden değerlendirmek;

Bir defa başarısız olmak, çoğu kez insanların yeniden başlamasını engeller. 40 yaşında verilen uzun diyet listeleri insanları başarısız kılar. En önemli şey yemek alışkanlığınızı değiştirmektir. Bazı yemek alışkanlıklarımızdan kurtulamayız. Bu içimize işlemiştir. Öncelikle bunu değiştirmemiz gerekir. Tabi bu da hemen olmaz. Yavaş yavaş değiştirmeliyiz. Çalışıyorsak masa başında yememeliyiz. Kalkıp mutfağa gitmeli, sonra porsiyonlarımızı küçültmek, tatlı yiyorsak başkası ile paylaşmak ve evde olanlar için de tatlımızın yarısını ertesi güne bırakmak ve küçük tabaklar kullanıp daha dar bir giysimizi giyerek yemek yemek gibi. Bunların hepsinin yardımcı olacağına gerçekten inanın.

-İstikrar,  yani süreklilik;

Her şey bazen yolunda gitmeyebilir. Kilo verme durur veya tersine dönebilir. Bu egzersiz yapmadığınız, yoğun olduğunuz gün ve kötü şeyler yediğiniz gün olabilir. Siz hedefinize odaklanın, küçük değişiklikler yapın ve yolunuza devam edin. Bu başarının en büyük anahtarıdır.
Her yaşta kilo vermek mümkün iş ki karar verin ve bir an önce başlayın. Sizin başarınız sizin daha kaliteli, daha sağlıklı ve güzel bir yaşam sürmenizi sağlayacak. Hemen şimdi başlayın.

Bollove herkese İnce, güzel, zinde ve daha sağlıklı bir vücut diler.

Instructor Taking Exercise Class At Gym

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s