comment 0

Mükemmel başlangıç

DSC04050EDIT

Bugünkü vereceğim bilgileri mutlaka okumalısınız! Bağ dokusunun ana proteini, hareket sisteminin yapı taşı olan Kollajen, bir cildin oksidasyonunu yani paslanması ve sarkmasını önler. İnce çizgilerin, yaşlılık lekelerinin ve cilt sarkmaların 30’lu yaşlarda görülmeye başladığını biliyor muydunuz?

Gerçek cilt hücrelerinin yaşlanması 20‘li yaşlarda başlıyormuş. O zaman neden cildimizde yaşlanma belirtisi olan çizgilerin görülmesini bekliyoruz? En iyi yolun, bu olayı yavaşlatmak ve yaşlılık belirtisi olan çizgilerin oluşumunu önlemek için sıkı önlemler almak gerekli değil mi?
25 yıldır cildin oksidasyonu yani paslanması ve sarkması üzerinde yapılan çalışmalar; cilt hücrelerinin aktif oksijenle teması, baskısı sonucu bağ dokusunun ana hücreleri canlılığını ve esnekliği zayıflattığını gösteriyormuş.
Fibroblast hücreler Kollojen üretiyor, esneklik sağlıyor ve temeli kontrol ederek yüz cildinin sıklılığını ve esnekliğini sağlıyormuş. Bununla beraber Visculin ve baskı faktörleri cildimizdeki Kollojenlerin sıkı olmasında önemli bir rol oynuyormuş. Oksidasyondan ( paslanma) zarar gören cilt hücreleri, cildin dokusunun zayıflamasına ve sarkmasına sebep oluyormuş.
Ama bu tamamen ümitlerimizi yok etmesin, bu konu üzerinde yapılan araştırma çalışmaları zamanı geri çevirerek cildin yeniden toparlanmasına yardımcı oluyor.
Malezya, KOSE markasının İdari Müdürü Masaaki Hara “Cellgenie” (hücre koruyucu) açılışında şunları söylemiş. “ Biz 20’mili yaşlarda başlıyoruz hücreleri korumaya. Çünkü 20’li yaşlar cildin en iyi olduğu yaş gerçekten, fakat araştırmalar hücrelerde bozulmanın bizim düşündüğümüzden daha erken yaşlarda başladığını gösteriyor. İyi parıldayan, canlı bir cilt için Cellgenie iyi bir başlangıç. Kim istemez ki iyi bir cilt bakımı süper faydası olan bir şeyi? Cellgenie ile gençliğinizi daha uzatabilirsiniz. İçeriğinde çok güçlü Andrographis Paniculata özütü var. Bunu geliştirmek yıllar aldı ve antioksidan özelliği geliştirildi. Vinculin hücreleri ve cildi sıkılaştıran, esnekliğini sağlayan bir madde. Bunun azalmamasını önlemek için hücreleri çalışıldı. Vinculin aynı zamanda sıkılaştırma özelliği ile erken yaşlarda çizgilerin oluşumunu engelliyor ve o zaman cildimiz daha sıkı, genç gözüküyor ve uzun zaman boyunca yumuşacık kalıyor “demiş.
Güzel bir cilt ürünü gibi geldi bana. Ama daha çok araştırmada da fayda var diyorum. Bilgilerinize.
Mutlu hafta sonları

DSC04056EDIT

Bilgi kaynağı: theSun, March4, 2015
Resim Kaynağı: http://www.global.rakuten.com, http://www.sabbyprue.blogspot

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s