comment 0

Alkol sizin genç görünmenizi sağlıyor!

www.thedailymeal.com

Şaşırdınız değil mi? Doğrusunu söylemek gerekirse ben de görünce şok oldum. Japon şirketi Suntory, kadınlar için yaşlanmayı geciktirmeyi amaçlayan ve içeriğinde ’kollajen’ bulunan biranın açılışını dün yaptılar. Bildiğiniz gibi Uzakdoğu kadınları ve özellikle Japon kadınları ciltlerine çok önem veriyorlar.

İçki içmek kararında güzeldir; fakat fazla alkol tüketildiğinde vücudumuz açışından hiç de iyi olmadığını hepimiz biliriz. Bununla beraber, Japonların yeni birası kadınları gençleştirdiğini ve güzel göründüklerini iddia ediyor. Çünkü bu bira kollajen içeriyor.

Kollajen doğal bir protein olduğundan cildi dolgun tutuyor ve elastikiyetini, yumuşaklığını sağlıyor. İnsan yaşlandıkça kollajenin gitgide azalmasından dolayı yüzümüzde kırışıklıklar oluşuyor.

Japon şirketi Suntory tarafından bulunan ve kadınları hedefleyen bu değerli biranın bir kutusu 2 gr. kollajen içeriyormuş.

“Millet, kız kollajen alıyor mu? veya almıyor mu? anlatabilirsiniz “diye oldukça tuhaf bir reklamı da var.

Japonya’da kollajen içeren güzellik ürünleri birkaç yıldır moda. Bunu Japonya’ya yaptığım gezi sırasındada gözlemledim. Japon kadınları ciltlerine çok önem veriyor. Ve güzellik ürünlerini çok erken yaşta kullanmaya başlıyorlar.

Güzellikte bilinçli olan kadınlar şimdi içinde yüksek oranda kollajen bulunan yiyecekleri servis eden restoranlara akın edecekler. Bu yiyecekler söyle; domuz paçası, köpek balığı yüzgeci ve tavuk derisi gibi ürünler. Bundan dolayı da yiyecek marketleri kollajen içeren ürünler ile raflarına dolduracaklar.

Yalnızca siz siz olun birden fazla bira içmeğin. Fazla bira içtiğinizde akşamdan kalma olacağınızdan kendinizi çok güzel görebilirsiniz.

Hatırlarsanız; daha önceki postumda kollajen içeren bir uzak doğu ülkesi Malezya’nın bir markası olan “Kose” güzellik ürününü sizlerle paylaşmıştım. Görüyorsunuz ki biz kadınların daha geç görünmesi, daha geç cilt yaşlanmalarının görülmesi için kollajen ne kadar önemli.

Her zaman en taze haberleri bollove’dan alın ve bollove’la daha genç kalın.

Mutlu hafta sonları.

en.rocketnews24.com

 

10-precious-beer.w529.h529.2x

www.popsci.comResim Kaynağı: http://www.telegraph.co.uk, en.rocketnews24.com, http://www.popsci.com, http://www.thedailymeal.com

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s