comment 0

Online zevk

www.fashionmagazine.it

Moda sektöründe geçen ay büyük bir değişim yaşandı. Online lüks perakende satıcıları Net-a-Porter ve Yoox Group şirketleri birleşti. Bence en son yenilik bu ve birleşerek daha çok para kazanacaklar. Birçok varlıklı kadınlara ve erkeklere lüks giysi satışları ile daha da varlıklarını büyütecekler.İki şirketin kurucuları Natalie Massenet ve Federico Marchetti artık birlikteler.

“Yoox Net-a-Porter Group “ adlı başlıkla dünyada online lüks alışverişte ilk holding oldular. Richemont yeni kurulan şirketin %50 hissedarıymış. Bünyede klasik Fransız moda evlerinden Chloe ve Alaia, mücevherde Cartier, Van Cleef & Arpels ve Piaget varmış. Gerçekten online arenada bayağı cesur bir atılım olarak izleniyor.

Bu iki şirketin arasında büyük farklılıklar var: Net-a-Porter kendisini magazin formatında pazarlıyor. Açılışlarda kendisinin gerçek hayatı parlak ve gösterişli. Yoox ona göre daha az gösterişli.

Bununla beraber; Yoox iş çalışma hayatının ilginç yanı kalabalık ve website’ları olan güçlü tasarımcılar. Net-a-Porter ve Yoox 15 yıl önce kurulmuş şirketler. Birleşmeleri uluslar arası moda ticaretinde yeni soluk, online yeni lüks zevkler getireceğe benziyor.

Birleşme moda dünyasında anonsu korkutucu olabilir. Şöyle ki; Moda devlerinden Chanel atağa kalkarak, 2016 yılından önce online alışveriş için operasyona başlamış bile. Son olarak, Hermes, Dior, ve Louis Vuitton’da tüm mal teklifleri online olaya başlayacak. Lüks giyim şirketlerinin hepsinin doğması 80’li yıllar.

Yalnızca ben düşünüyorum da online lüks alışveriş pazarı %5 gibi bir şey. Acaba bu pazarda bu yeni birleşme ne kadar büyüyebilecek. Zamanla hepimiz göreceğiz.

fashiontechhq.com

Natalie-Massenet-MBE-Founder-Chairman-NET-A-PORTER

 

Resim Kaynağı: www.fashionmagazine.it, www.hypebeast.com, www.luxurymena.com, www.fashiontechhq.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s