comment 0

Nefes rahatlatıyor

78292091

Dünya bugünlerde stres dolu olduğu için güzel nefes almak çok önemli. Nefes hayatın temeli. Çin, Hindistan gibi dünyanın her yerinde birçok kültür rahatlamak, huzura varmak için doğru nefes teknikleri geliştiriyorlar. Rahatlamak, stresten uzaklaşmak için doğru nefes almak gerekir. Hafta sonu yapmaya ne dersiniz?

İnsan eğer kendini rahat hissetmez ise hastalıklar ve depresyonlar başlar. Doğru ve iyi nefes almamak; fiziksel, düşüncesel, ruhsal etkilediği gibi hücre yapılarına da çok zararları var.

Sophia Catha nefes çalışma pratisyeni. Sigara, kahve içmek, yoğun iş takvimi ve benzer şeyler doğru nefes almayı engelliyor böylece rahatlayacaklarına stresli moda giriyorlar diyor. Sabah erken kalkıp koşturarak işe gitmek. Geç vakitlere kadar çalışıp eve dönmek. Yemek yemek ve sonra hemen yatmak. Ve ertesi gün yine aynı şeyler. Sosyal yaşamdan uzak monoton yaşamak. Vücudumuzun stres dolmasından sonra başlıyoruz düşünmeye. Böyle çalışmaktan başka neler var? Daha güzel yaşam var mı? Ben kimim? Ben niye buradayım? Hayatımın amacı ne? Gibi soruların ardı arkası gelmiyor. Bu kötü senaryo sonrası bir kritik yapma ve uyanmanın zamanı artık.

Objektif olarak nefes çalışmak uyanmamızı beklemiyor. Yaşam balansınızı kurmamız gerekir. Ritmik olarak nefes almakla başlar her şey. Böylece ruhsal ve zihinsel rahatlarsınız diyor Sophia. Canlılık, enerji ve doğru, sağlıklı düşünme başlar. Nasıl güzel bir uyku alırsanız kendinizi rahat, enerjik ve neşeli hissederseniz; doğru nefes çalışması da sizlere bu mutlulukları getirir. Hayat daha pozitif bakma, stresten uzaklaşma, ufak şeyleri dert etmemeyi öğretiyor diye ekliyor konuşmasına.

Nefes tekniklerini haftaya Cuma günü yayımlayacağim.

Bollove’dan mutlu hafta sonları 🙂

 

Resim Kaynağı: www. spiritualityhealth.com

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s