comment 0

Saç kaybı nasıl önlenir!

www.stylist.co.uk

Yazın güneş ışınlarından sonra sonbaharla birlikte yalnızca yapraklar sararıp dökülmez; saçlarda da dökülme başlar. Kışa girmeden önce birkaç ipucuyla bu sıkıcı durumdan kurtulmak mümkün.

Güneş, deniz saçınızda hormonal değişiklikler yaparak hasar ve zarar verir. İlkbahar ve sonbahar geçişlerinde saçlarda sıklıkla saç dökülmeleri gözlenir. Bu süre 6 ila 8 hafta arasında değişiklik gösterebilir.

Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için izleceyeğimiz yollara gelelim;

Saç kaybını önleme bakımı;

Saç kökünün keratin yapısını güçlendirecek ve sağlamlaştıracak amino asitlerce zengin saç tonikleri saç kaybını önler. Saçların yeniden canlanarak güçlenip büyümesini sağlar.

Saçı beslemesi için alınan ek besinler iyileşmeyi hızlandırır;

Dermatalogların ve kuaförlerin önerdiği derinlemesine besleyen ek ürünler, sonbahar başlamadan 3 ay önce alınmaya başlanıp Kasım ayında sonlandırılırsa saç kaybini önlemeye yardımcı olur. Mineraller ve vitaminler içeren bu gibi ürünler eczanelerden alınabilir.

Kafa derisi masajı;

Saç köklerin canlanması ve güçlenmesi için kafa derisine yapılan düzenli masaj yeni çıkacak saçların küvvetli olamasına ve var olan saçların güçlenmesine yardımcı olur.

Saçları düzenli yıkamak ve esensial yağ uygulamak;

Saçı beslemede önemli olan birşey de içinde sulfat içermeyen yumuşak bir şampuanla saçı düzenli olarak yıkama ve iyice ılık suyla durulamaktır. Sonrasında limon özü içeren esensial yağı saçlara uygulayarak saçın keratin seviyesini dengelemektir.Böylece saç bukleleriniz donuk görünümden kurtularak canlı, yumuşak ve parlak görünüm kazanır.

Saçı sağlamlığına dikkat etmek;

Kötü, kalitesiz boyalarla saçı boyamak, saça zarar verecek sıcaklıkta saçı düzeltmek, saç salonlarında saçı düzleştirme tekniklerinin uygulaması, saçın kırılıp incelmesine, saçın yapısının bozulmasına ve saç kaybına yol açar. Onun için saçlarınızı güvenilir bir saç salonlarına emanet edin. Böylece sağlıklı ve canlı görünümlü saç bukleleriniz daima sizinle olur.

Güzel bukleler için beslenme şekli;

Demir açısından zengin besinlerden, et, ciğer, mercimek, balık, yumurta, deniz ürünlerini ve içinde B vitamin I, yağlı balıklar, tam tahıllı ürünler, peynir, sebze ve meyvalar ayrıcalıklı özelliğe sahip olduklarından saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Bu gibi besinleri hayatımıza dahil edelim.

Haftanın son gününde saçlarımız için gerçekçi kararlar alarak sağlıklı, canlı görünümlü ve parlak saçlara sahip olmak için bir adım atmaya ne dersiniz?

Bollove sizlere bolsağlıklı ve bolmutlu hafta sonları diler.

Resim Kaynağı: http://www.stylist.co.uk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s