comment 0

Genç görünmenin 6 doğal yolu

 

 

look-10-years-younger

Genç görünmek için zamanımızın gerçeği;  spa’lar ve ameliyatlar. 15 dakikada genç ve güzel görüneceğiniz vaatleri. Ama ben marketing’e yardımcı olmayacağım. Sizlere önereceğim doğal yollarla hergün yapabileceğiniz aktiviteler, sizin daha genç görünmenizi sağlagığı gibi içsel güzelliğe de sahip olacaksınız. Yani genç görünmek için bıçak altına yatmaya gerek yok.

Renkli yiyin

Yemeğe oturduğunuzda tabağınızda bol karbonhidratlı, tuzlu işlem görmüş besinler yerine sağlıklı, organic renk renk sebzeler ve meyvelerle dolu olsun.

Uykuya öncelik verin

Her zaman güzel bir uyku alın ve aynı saatte yatmaya özen gösterin. Kolojen üreten hormonlar siz uykudayken çalışırlar. En az 8 saat uyumaya özen gösterin. İyi uyku almamış ciltte kan dolaşımı iyi yapılmadığından soluk ve mat görünüm alır

Yeterince su için

Vücudumuzun %60 şı sudan oluştuğundan sıvı alımı önemlidir. Sindirim, sirkülasyon ve emilim için su çok önemlidir. Saglıklı olmak , güzel bir cilde sahip olmak için yeterinde su içmeliyiz.

Mutlu olun

Söylemesi kolay ama uygulaması biraz zor da olsa sağlıklı olmak için pozitif yaklaşım, güzel düşünme ve mutlu olmak çok önemli. Küçük mutluluklar yaratmak ve güne gülerek başlamak kötü enerjiyi uzaklaştırır ve vücudumuzdan toksinleri atar

Güneşte fazla durmayın

Çok güneşi seven biri olmam yanı sıra 10 dakikadan fazla güneş banyosu yapmamalı. Eller ve ayaklarımız hemen D vitaminini alır. Açık havada yapılan sporları tercih etmeliyiz. Fazla güneş cildimize çok zararlı.

Kaslarınızı çalıştırın

Kas ağırlığı yaş aldıkça azalmaya başlar. Her öğünümüze mutlaka proteinli besinler ekleyelim. Öğünlerimizin 1/3 ünü protein oluşturmalı.  Egzersizlerimizi kas ağırlıklı çalışmalar katmalıyız.

Bollove’dan bol sağlıklı ve bol genç gülüşler.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s