comment 0

Üşütme yaşla ilgili

www.alphega-pharmacy.co.uk

Grip olup yatağa düştüğümüzde; Neden ben? Dediğinizi duyar gibiyim. Yeni çalışmalar yetişkinlerin gençlere oranla yılda ancak 1-2 kez gribe yakalandıklarını gösteriyor. Londra’da araştırma merkezinde ki ekip gribe neden olan mikrop ve virüsler üzerinde çalışmalar yapmışlar ve insanların ne kadar sıklıkla bu hastalığa yakalandıkları saptamanin oldukça zor olduğunu söylüyorlar.

Çalışma 1968-2009 yılları arasında Çin’in güneyinde yaşayan ve ayni zamanda grip olan ailelerden alınan kan örneklerinin testleri yapılmış ve görülmüş ki; çocuklar her yıl grip olurken 30 yaş üzeri yetişkinler on yılda sadece iki defa gribe yakalanıyormuş.

Londra’daki Imperial Collage’da görev yapan Dr Adam Kucharski, grip belirtilerine bazen soğuk algınlığı virüsü olan rhinovirüsü ve coronavirüsü sebep olduğunu söylemiş ve sözlerine şöyle devam etmiş. Bazı insanlar gribe yakalandıklarını anlamıyorlar. Çünkü grip belirtileri görünmüyor demiş. Muhtemelen, çocukluk ve gençlikte birçok insanla iç içe olunduğundan grip olmak çok doğal diye de eklemiş.

Enfeksiyonun sıklığı gribin önceli seviyesine ve aşıya göre değişiyormuş. İnsanların bağışıklık sistemleri üzerinde çalışılıyormuş. Bağışıklık sistemi kanda grip virüsüne karşı savaşıp onu atmaya çalışıyormuş. Kişinin hayat boyu nezle olmaması için bağışıklık sistemi üzerinde çalışmalar yapılıyormuş.

Bilgi Kaynağı: theSun on Monday, March 16, 2015

Resim Kaynağı: www.alphega-pharmacy.co.uk

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s