comment 0

Evde saç boyama

5f27e090-b9cd-11e3-8a57-b73db7284f4a_hair-coloring

Kendinizi yenilemek, daha canlı görünmek için saçınızın rengini koyudan açık renge geçmek güzel fikir. Özellikle siyah renkten sarı renge geçiş ne kadar da evde boyalarınız olsa da oldukça zahmetli bir süreç.

Özellikle ürün açıklamaları bulunduğundan saç boyalarını kullanmak artık kolay.

Kozmetik sektöründen Birgit Huber “Saç boyalarının açıklamalarındaki gibi çok dikkatli olarak uygulamak gerçekten çok önemlidir ve sanıldığı kadar saça sürmek kolay değildir “diyor.

Saçınızı boyadan sonar yıkadığınızda umulmadık iğrenç sonuçlarla karşılaşmamak için uygulama klavuzunu çok dikkatli okuyup uygulama gerektiğini de sözlerine ekliyor.

Eğer boyayı saçınızda gerektiği kadar süre bırakmadığınız taktirde siya veya gri scalar boyanmayacaktır. Doğru boya miktarı her zaman önemlidir.

Eğer saçlarınızçok uzunsa 2 paket boya almalısınız. Boyamadan sonar saç bakımı da önemlidir. Saçınızın yapısına göre bakım kit’ini seçmeniz öneriliyor.

Genelde boya paketlerinde  bakım kit’i var.

Saç artisti Roberto Laraia, evde saç dibini boyarken çok dikkatli olmamızı, yalnızca kök kısmına 1-2 cm uygulamamızı. Eğer 2cm i geçersek diğer kısım üst üste boyanacağından daha koyu kalacağını ve saç rengimizin dengeli olmayacağını” söylüyor.

Saç boyamanı kompleks bir işlem olduğunu ve yıkadıktan sonra üzücü durumlarla karşılaşaşmamızı da ekliyor.

Kuaför Willi Decker eğer evde saç boyuyorsanız doğal renklere boyamamızı, koyu kahve renginden sarı renge geçişi profosyönellere bırakmamızı öneriyor.

Willi ayrıca, saçı yeniden canlandırma ve renk değişimi işlemi için saç salonlara gitmemizi öneriyor.

Özellikle saç açma çok özel bir iş olduğunu kendimizin bu işleme kalkışmamamızı da söylüyor. Profesyonel olmadığımız için saçımızın dokusunu bozar, saçı öldürür ve yanmasına sebep olabiliriz. Saç açma, saçı 6 seviyeye kadar inceltiğini Huber açıklıyor. Çünkü saç kimyasal bir işleme maruz kalıyor. Bu işlemide ancak profesyoneller iyi yapar diye de ekliyor.

Sonuç olarak; eğer evde kendimiz saçımızı boyamak istiyorsak kendi saç rengimizi veya saçımıza en yakın rengi tercih edip boyama klavuzuna bire bir uymalıyız ki sonuçlarından memnun olalım.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s