comment 0

Jack Fruit maskesi

3,5 yıldır Malezya –Kuala Lumpur’da yaşamam, bana burada yetişen egzotik meyveleri yemenin dışında başka nasıl yararlanırım araştırmasını getirdi. İşte sizlere baharatlı bir tadı olan ve  benim çok sevmeme karşın çoğu kimsenin tadını pek sevmediği Jack Fruit meyvesi. Jack Fruit’ten nasıl maske yapılır? bir bakalım.

Jack Fruit meyvesinin çekirdeğinin A vitamin bakımından zengin olduğundan cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı oluyor.

Maskenin yüzü canlandırmada , iyileştiemede etkisini biliriz; hele ki 50 li ve  geçen yaşlarda kırışıklıklara karşı birebir.

Jack Fruit’in çekirdeğini bir miktar su ile kaynattıktan sonra veya önceden havanda dövüp az miktar su ile kaynattıktan sonra biraz da süt ilave edip elde edeceğiniz püreyi temiz cildinize ve kırıkşıklıkların olduğu bölgeye uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu Jack Fruit maskesini 4-5 hafta uygulayın.

Cildinizin çok iyi suya doyduğunu ve kırışıklarda ki açılma ve zayıflamayı göreceksiniz. Cildinize daha genç bir görünüm gelecek.

50 yaşı geçtikten sonra boyun sinirlerinde zayıflama ve çizgiler oluşumu artar. Onun için boyun bölgeniz için bu karışıma biraz muz ekleyerek uyğulayın. Bu karışım hemen kurumayacağından yarım saat bekleyin ve sonra yıkayın. Boynunuzdaki farkı göreceksiniz

 

Not: Alerjisi olanlar doktorlarına danişmadan kullanmamaları önerilir

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s