comment 0

Vejeterjan ol ve kilo ver

boujiemack.com

Kilo vermenin en kolay yollarından biri de vejeteryan diyetler. Yeni yapılan araştırmalar vejeteryan diyetin diğer diyetlere oranla kısa zaman içinde ortalama 2 kg ve daha fazla kilo verdirdiği gözlenmiş.

12 çalışma yapılmış. Bu çalışmalarda 1151 vejeteryan diyet yapanların 9 ile 74 hafta içinde incelme çabaları incelenip analiz edilmiş ve sonuçlar et ve diğer hayvansal ürünleri tüketenlere göre vejeterjan diyet yapanlar 2.02 kg gibi daha fazla kilo vermişler.

Vejeterjan olup yumurta ve süt ürünlerini tüketenler ise 1.48 kg daha fazla kilo vermişler et yiyenlere göre. Tam vejeteryanlar da ise 2.52kg gibi bir kilo kaybı gözlenmiş.

Kaloriye dayanan vejeteryan diyet yapanlar ve et yemiyenler daha çok kiyo kaybetmişler.

Taiwan Da E-Da hastanesindeki Ru-Yi Huang, tam tahılların, meyvaların ve sebzelerin güç verdiğini söylüyor. Aynı zamanda düşük glisemik endeks ve kan şekeri seviyesinde sıçramalar olmadığını da ekliyor.

Huang, aynı zamanda meyvaların lif içermesi, antioksidan, mineral bakımından zengin olmaları ve bitki bazlı kimyasal içermeleri kan şekerinin fazla yükselmesini ve iniş-çıkış yapmasını engellediğini de sözlerine ekliyor.

Diğer taraftan, tam tahıllı ürünler lifleri eritme özelliğinden sindirimi kolaşlartırdığını ve lifli ürünler tüketildiğinde kilo vermeyi kolaylaştırdığıı da söylüyor.

Huang’ a göre kilo vermede vejeteryan diyetler vejeteryan olmayan diyetlere göre daha kolay kilo verdiriyor.

Ozaman daha sağlıklı olmak ve daha sağlıklı kilo vermek için bol bol meyva, sebze ve tam tahıllı ürünler yemeğe özen gösterelim.

Hepinize bolmutlu, bolsağlıklı ve bollove’lı haftasonları dilerim.

Resim Kaynağı: http://www.inmyskinnygenes.com, http://www.boujiemack.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s