comment 0

Kendi çizlilerini edin!

 

Bu yıl kadın ve erkek te göze çarpan trend çizgili. Bir şekilde çizgileri giysinize katın. Bu sezon podyumlarda ana trend olarak tüm tasarımcılar çizgili dokuları kullandı. Dar, geniş ve blok çizgiler her yerde.

Ünlü tasarımcı Coco Chanel çizgili modayı 1930’larda ilk keşfedenlerden. Tarihte gerilere dönersek Fransız balıkçıların giysileri çizgiliydi. O ilk Fransanın kuzeyine tatile giderken çizgili etekle buluşmuş ve koleksiyonuna katmış.

Bununla birlikte; çizgili kıyafeti taşımak o kadar da kolay değil. Ünlü sitil eksperi ve yazarı Katharina Starlay genel kuralın “kalın ve oldukça kontras çizgiler” olamsı gerektiğini söylüyor. Boy uzunluğu, şişmanlık ve kavisler önemli.

Kavisli kadınların çizgili kumaşlardan hazırlanmış giysileri kullanmamasını öneriyor.

Enine çizgileri göz hemen soldan sağa takip eder ve hemen şişman görünümü aynı zamanda tarar. Şişma kadınlara önerilmez.

Boyuna çizgileri göz aynı şekilde yukarıdan aşağıya tarıyarak vücudu uzatır. Bu ince detayları  bizlere Zarnic  söylüyor.

Kendimizi garantiye almak için; daima düz bir blazer ceketle çizgiliyi kombin yapmamızı öneriyor Zarnic. Örneğin; Çizgili bir etek üzerine dar kesim bir ceket giyinince göz çizgiliyi tüm dış görünüm olarak algılıyor ve kısa göstermiyor.

Bu bilgilerin hepimiz için faydalı olacağını düşünerek sizlerle paylaştım.

 

 

 

 

Resim Kaynağı: www.zimbio.com, http://www.pinterest.com

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s