comment 0

Unutulan adımlar

Güzelliğiniz için ıvır zıvır trendler; çok fazla daha fazla gereksiz sözler dolaşır durur.

Fakat gerçekte iddiasız olan rutin; temizleme, nemlendirme ve yüz maskeleri en iyi olanıdır. Yalnızca gözden kaçan bir şey toniktir.

En şasırtıcı olan şey se; birçok kimsenin tonik kullanımını lüzumsuz görmesidir. Halbuki; cilt için en gerekli olan TONİKtir.

Bir tonik ne yapabilir ki? Çok şey.

Tonik nedir?

Tonik sizin cildinizi temizleme işleminin son adımı olup, makyajdan kalan son artıkları, kirleri söküp alır. Eğer toniğiniz yağ da içeriyorsa onu daha da önemli kılar.

Tonik yalnızca yüzde kalan makyaj artıklarını temizlemez aynı zamanda cildin yüzeyini sakinleştirir, onarır, cilt lekelerini, kızarıklıkları minimum indirir ve cilt deliklerinin görümünü küçültür.

Bakmanız gereken İçeriğinde neler var?

Tonik bugünlerde her cilt tipine göre seçenekler sunmakta. Eğer cildiniz yağlı ve sivilce oluşumuna yatkınsa ; ozaman içeriğinde amino meyve asiti ve glikolik asit olup pul pul dökülmesini sağlayanını tercih edeceksiniz. Eğer cildiniz oldukça hassas ise; o zaman içeriğinde papatya özütü olanı kullanacaksınız. Çünkü; papatya kızarık oluşumu ve iltahaplanmayı önler.

Nasıl Kullanacaksınız?

Cildinizi temizledikten sonra ve nemlendiricinizden önce bir pamuk yardımı ile uygulayın. Tonikle doygun pamuğu cildinize, boyun bölgenize ve dekoltenize sabah ve akşam uygulayın.

Resim Kaynağı: www.pinterest.com

Bilgi Kaynağı: the independent

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s